Vereséggel kezdett a DVTK csikó

Gyorsan szeretnél értesülni a Pestmegyeifoci.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

A komoly NB I-es játékosok nélkül érkező Diósgyőri VTK II ellen kezdte szereplését az országos harmadosztály Keleti-csoportjában a nyári szünetben alaposan átalakult Ceglédi VSE.

A harmincadik percben a középpályán fejpárbajt nyert a hazai csapat, a védők mögé belőtt labdára a második hullámban Peres érkezett, és a kapu bal oldalába lőtt (1-0). A 65. percben a védelem mögé belőtt labdára érkező ceglédi játékost Csicsvári becsúszva szerelte a tizenhatoson belül, de Szkunc elé került a labda, aki a kapu jobb oldalába továbbított (2-0) – tudósított a DVTK honlapja.

– Az első félidő elejét átstresszeltük, nagyon rápörögtünk a mérkőzésre és ez látszott a teljesítményünkön. Pontatlanok voltunk, lassan futballoztunk, nem tudtuk megvalósítani a megfelelő játékunkat. Ekkor nagyon ránk jött a Diósgyőr, de jókor tudtunk gólt szerezni, ami megnyugtatott minket – idézi a cegledisport.hu Varga Attilát, a CVSE vezetőedzőjét. – A második játékrész elején a DVTK ránk erőltette az akaratát, de ott megint jó ütemben rúgtuk a gólt, megint megnyugodtunk. A mérkőzés vége már a miénk volt. Nagyon fegyelmezett és jó csapat ellen tudtuk megszerezni a nagyon fontos első győzelmünket, de sok mindenen fogunk még és kell is javítanunk.

A tréner örömét fejezte ki, hogy viszonylag sok, háromszáz néző látogatott ki az idénynyitóra.

Az NB III-ban újonc Érdi VSE szintén egy élvonalbeli tartalékcsapat, az MTK II ellen rajtolt, ugyancsak hazai pályán, és a vendégeknél ebben az esetben sem hemzsegtek az NB I-es játékosok.

A 26. percben Gyurácz tette ki a bal oldalra a labdát, ahol Kelemen Patrik levette, és a tizenhatos sarkáról óriási gólt lőtt a kapu jobb oldalába (1-0). Az ötvenedik percben Tóth Ferenc kezére pattant a labda, és a bíró tizenegyest adott. Kovács Béla kihagyta a büntetőt, a kapufát találta el, de a kipattanót Csizmadia Zoltán a hálóba fejelte (2-0). A hetvenedik percben Cservenka szöglete után Csizmadia emelkedett a legmagasabbra, és senkitől sem zavartatva, néhány lépésről a kapuba fejelt (3-0) – tudósított az MTK honlapja.

A Diósdi TC értékes idegenbeli sikert aratott az utolsó negyedórát kettős emberhátrányban teljesítő BKV Előre otthonában; az FC Dabas a 95. percben kapott gól miatt vesztett odahaza a Budafok-Újbuda ellen; a Dunaharaszti és a Monor meccsét a DMTK-tól igazolt Miholics Milán gólja döntötte el a vendégek javára, ráadásul a játékost fél órát követően kiállították, de a házigazda harasztiak sem tizenegy emberrel játszották végig a Pest megyei rangadót.

NB III, 1. forduló

Nyugati-csoport

BKV Előre – Diósdi TC-Select 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Herczeg (71.), illetve Kokenszky (39.), Patály (68.)
Kiállítva: Kara (27.), Herczeg (74. mindkettő BKV)

Érdi VSE – MTK II 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Kelemen P. (26.), Csizmadia (52., 70.)

Puskás Akadémia FC II – Mosonmagyaróvári TE 3-3 (2-3)
Ferencvárosi TC II – Tarr Andráshida SC 3-1 (2-0)
Videoton FC II – Dorogi FC 3-0 (1-0)
Sárvár FC – Tatabánya FC 3-3 (0-1)
III. Kerületi TVE – Csepel FC 0-0
ETO FC Győr – Csornai SE 3-0 (2-0)
Szabadnapos: Balatonfüredi FC

Keleti-csoport

Ceglédi VSE – Diósgyőri VTK II 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Peres (28.), Szkunc (66.)

Somos SE – Újpest FC II 1-1 (0-1)
Nyíregyháza Spartacus FC – DVSC-DEAC II 2-0 (1-0)
Felsőtárkány SC – REAC 2-2 (2-1)
Termálfürdő Tiszaújváros – Rákosmente KSK 1-2 (0-1)
Tállya KSE – Cigánd SE 1-3 (1-1)
Jászberényi FC – Kazincbarcikai BSC FC 0-1 (0-0)
Nyírbátori FC – FC Hatvan 1-2 (1-2)
Szabadnapos: Putnok FC

Közép-csoport

Dunaharaszti MTK – Monori SE 0-1 (0-1)
Gólszerző: Miholics (16.)
Kiállítva: Mészáros D. (57.), illetve Miholics (31.)

FC Dabas – Budafoki MTE-Újbuda FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: Karacs (95.)

Hódmezővásárhelyi FC – Békéscsaba 1912 Előre II 3-2 (3-1)
ESMTK – Paksi FC II 2-2 (1-1)
Szentlőrinc SE – Bp. Honvéd-MFA 1-3 (1-2)
HR-Rent Kozármisleny – Komlói Bányász 1-0 (0-0)
Szekszárdi UFC – Bölcskei SE 1-2 (0-1)
Várfürdő-Gyulai Termál FC – Pénzügyőr SE 1-1 (1-1)
Szabadnapos: SZEOL SC

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Eredmények, interjúk, átigazolási hírek első kézből.